.    .
 
FASCYNACJE FOTOGRAFICZNE
Inna kolorystyka i światło, inna wrażliwość artystyczna, inne poszukiwania inspiracji do robienia zdjęć, ale temat ten sam - "Dłonie" - na fotografiach uczniów klasy I a: Oliwii (jej zdjęcie drzewa na stronie startowej), Kasi, Antka, miłośników sztuki fotograficznej. 

Minimalizm, perfekcja, symbolika w czerni i bieli to fotografia Antka Łonieskiego.

Minimalizm, perfekcja, symbolizm czerni i bieli na fotografii Antka Łoniewskiego. Trójkąt otoczony strużką światła, a w nim dalekie niebo i gwiazdy ...
Przypomnijmy Trójkąt  to symbol troistej natury. Najczęściej spotykany w kulturze Zachodu oznacza chrześcijańską Świętą Trójcę złożoną z Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego  - złożoną a jednocześnie będącą jednością. Jeżeli w trójkącie jest umieszczone zostało oko, ikonografia odczytuje to jako symbol Bożej Opatrzności. A jeżeli w dłoniach człowieka jest nieskończony kosmos... Jak to odczytacie?

Zabawa światłem, kolorem i tak powstało zdjęcie niezwykłe Kasi Szymańskiej. Z głębokiej ciemności wyłania się dłoń rozświetlona złotą kulą światła - znane kształty nabierają nowych znaczeń.
Delikatność, czułość, troskliwość dłoni Oliwii Chmieleckiej, chroniącej małego ptaszka -  kruchość i piękno żywego stworzenia.


Wszystkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Społecznych 2009 - 2020