.    .
 
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
Miesiąc marzec upłynął uczniom klasy VIII SSP i II a SLO na działaniach mających na celu wspomnienie i uhonorowanie Żołnierzy Wyklętych. 
Nasza społeczność szkolna uczciła w szczególności pamięć płk. Łukasza Cieplińskiego, komendanta IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Został skazany na pięciokrotną karę śmierci przez władze komunistyczne i zabity strzałem w głowę 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim. Do dziś, mimo poszukiwań, nie znamy miejsca jego pochówku.
Uczniowie klasy VIII SSP i SLO przygotowali kilka ciekawych inicjatyw, które mają na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Finałem tych działań był krótki filmik, który w myśl założeń stał się symbolicznym nagrobkiem dla Łukasza Cieplińskiego, wystawionym przez naszych uczniów. 
Dla nas, Pułkowniku, jesteś wzorem do naśladowania. Nie zapomnimy Ciebie oraz Twoich Towarzyszy. Meldujemy, że "Twoje sny wstały", tak jak marzyłeś. 
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! 
Film zmontował Antoni Łoniewski z klasy II a SLO. Głosu użyczyli uczniowie klasy VIII SSP, zaś informacje opracowali licealiści z klasy II a SLO pod kierunkiem nauczycielki historii, pani Anny Czernek.

Link do filmu:


Pułkownik Łukasz Ciepliński i jego syn, powyżej list - gryps pisany z więzienia


Wszystkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Społecznych 2009 - 2022